Вівторок,         17.09.2019,            04:15

Сторінка вихователя - методиста

Сергійчук Марія Олексіївна

вихователь - методист

Творчість до людини приходить по - різному. До мене вона завітала не одразу, а тоді, коли вже за    плечима був чималий досвід роботи в дошкільному навчальному  закладі. Моєму професійному зростанню сприяло підвищення кваліфікації на курсах при КОІППО, відвідування  обласних семінарів, міських методоб’єднань, самоосвіта. Постійним джерелом нової інформації завжди  були різні фахові видання: журнали «Дошкільне виховання», «Дошкільний Навчальний Заклад», «Палітра   Педагога»,  «Дитячий садок», «Вихователь – методист»….

План роботи методиста на 2018- 2020 навчальний рік можна переглянути

ТУТ     http://dnz-malyatko1.at.ua/novnavch/plan_metodista.rar

МОЯ ПРАЦЯ - ЦЕ ТВОРЧА ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ

Завдання, які поставлені переді мною, як вихователем – методистом виконую добре, тому, що знаю свій колектив, психологічні особливості кожного вихователя.  У методичному кабінеті міститься інформація про педагогічні кадри (кількісний і якісний склад, за віком, освітою, стажем роботи, в т. ч. педагогічним, кваліфікаційною категорією та ін.). Осередком здійснення освітнього процесу та роботи з педагогічними кадрами в дошкільному закладі є методичний кабінет, програмово – методичне забезпечення якого відповідає сучасним вимогам.    Методичний кабінет забезпечений дитячою та методичною літературою відповідно переліку програм та навчально-методичних посібників.  Матеріали, зібрані в методичному кабінеті, систематизовані за розділами програми, розташовані для зручного використання. У методичному кабінеті зібрані зразки орієнтовно - перспективного і календарного планування освітньої роботи з дітьми за  сферами життєдіяльності та режимними процесами, а також методичні розробки різних форм організації дитячої життєдіяльності (свят, розваг, походів за межі дитячого садка, ігор, дослідно-пошукової діяльності, навчально-пізнавальних занять та ін.).Є методичні розробки консультацій для педагогів і батьків (педагогічного, методичного, психологічного, медичного, дефектологічного змісту тощо), плани проведення семінарів, практикумів, тренінгів, круглих столів, ділових ігор та інших форм методичної роботи з кадрами.  В методичному кабінеті міститься Базовий компонент дошкільної освіти України (державний стандарт дошкільної освіти), програми, навчальні, навчально- методичні, методичні посібники з різних змістових напрямів дошкільної освіти; добірка фахових періодичних видань (газети, журнали). Також зібрано матеріали з досвіду роботи вихователів, музичного керівника, вчителя – логопеда та іноземної мови. Це тези, реферати, підготовлені вихователями для виступів на педрадах, зразки планування, проведення тематичних тижнів, методичні рекомендації, матеріали діагностичного обстеження відповідності знань дітей програмовим вимогам для здійснення індивідуального та диференційованого підходу до кожного вихованця, конспекти занять, сценарії свят, кращі дитячі роботи.   У методичному кабінеті регулярно організовуються виставки, як епізодичні так і постійно діючі: «Новинки методичної літератури», «Готуємось до педагогічної ради», «Вивчаємо педагогічну спадщину», «Готуємось до огляду-конкурсу».  У дошкільному закладі складений графік роботи методичного кабінету а також містяться графіки роботи музичного керівника, вчителя – логопеда та іноземної мови. Матеріали методичного кабінету ефективно використовуються педагогами під час здійснення освітнього процесу.