Субота,         15.12.2018,            08:33
«  Грудень 2018  »

Основи правової культури

Право - це сукупність встановлених  державною владою норм і правил, що регулюють відносини людей у ​​   суспільстві

Правове виховання дошкільника починається з виховання у нього почуття власної гідності, поваги до самого себе. Тільки поважає самого себе і свої права людина здатна по-справжньому поважати інших людей та їх права.
Тому в дошкільному закладі і сім'ї необхідно створити атмосферу визнання індивідуальності дитини, поваги його особистості, а самій дитині надати можливість реалізовувати свої людські права Він повинен володіти свободою вибору, проявляти активність, ініціативність, самостійність, мати можливість висловлювати власну думку, проявляти шанобливе ставлення до думки інших, вміти надавати допомогу і приймати її. Без цього не можуть розвиватися такі необхідні кожній людині громадянські якості, як активність, самостійність, рішучість, відповідальність. Виховання в дусі прав людини спрямоване на формування у дитини почуття справедливості, загальної рівності прав і можливостей. Тому неприпустимі несправедливість, заходи впливу, принижающие людську гідність дітей, порушують їх право бути коханими, рівними серед інших. Правова освіта дошкільнят передбачає ознайомлення юних громадян з конкретними і зрозумілими їм правами.

План роботи з правового виховання

в Богуславському КДНЗ (ЦРД) №1 «Малятко»

на 2017-2018

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

1.

Підбір та опрацювання довідкової та методичної літератури, журнальних статей.

Протягом року

Вихователь-методист, вихователі, практичний психолог

2.

Поновлення куточків з правової тематики з урахуванням вікових особливостей дітей.

Вихователі

3.

Виготовлення наочного матеріалу для занять по ознайомленню дітей з їх правами: право на життя; право на домівку; право на сім’ю; право на ставлення до себе, як до рівних; право на захист від жорстокості і від тих, хто може з ними погано поводитися.

Вихователі

4.

Проведення серії занять з дітьми дошкільного віку, з урахуванням завдань: - розуміння кожною дитиною своїх прав, обов’язків і вміння пояснювати відмінність між ними; вчити дітей знати свої елементарні права; розуміння дітьми зв’язка між поняттями: право, правило, честь, обов’язок; виховувати прагнення до високої самооцінки, вирізняти себе з- поміж інших; вчити дітей використовувати ці знання в дидактичних і сюжетно – рольових іграх.

5.

Виготовлення папок-пересувок: „Що потрібно дітям від батьків”, „Що таке жорстоке поводження”; „Емоційне насильство”.

6.

Проведення анкетування батьків з проблемних сімей: „Яяк батько”, „Портрет моєї дитини».

Січень

7.

Проведення індивідуальних консультації з батьками сімей „групи ризику” з метою контролю за дитячо-батьківськими відносинами та профілактики нехтування батьками потребами дітей або жорстокого поводження з ними.

Лютий

8.

„Аукціон педагогічних ідей”.

Презентація методичного матеріалу.