Понеділок,         25.06.2018,            14:35
«  Червень 2018  »

Патріотичне виховання

Дитинствояскрава, неповторна сторінка в житті кожної людини, а дитячий садок це той світ, в якому дитина проживає найважливіший період свого розвитку, і від того, хто буде поряд із нею, яким буде зміст її виховання, що буде використовуватись для її розвитку, залежить не лише майбутнє дитини, а й майбутнє родини, майбутнє країни, майбутнє народу.

Першочергове завдання патріотичного виховання дошкільників – зміцнити почуття любові й поваги кожної дитини до найближчих їй людей та сформувати не менш ціннісне ставлення до усталених у суспільстві морально-етичних норм, до Батьківщини, українського народу. Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, захищати її свободу і незалежність людина не може бути свідомим громадянином і моральною особистістю.

Організація
національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах

Сьогодні ми відроджуємо те найдорожче, що свого часу ледь не втратили: рідну мову, культуру українського народу, почуття національної гідності. Вкладаємо в душі дітей гуманність, доброту, чистоту помислів, тобто все те, щоб людина в майбутньому здійснила на землі свою Творчу, а не руйнівну місію.

Виховуємо патріотів

Інструктивний лист щодо організації роботи ДНЗ по ознайомленню дітей з народними традиціями, святами та обрядами

можна завантажити тут

Патріотизм як моральна якість має інтегральний зміст. З огляду на це в педагогічній роботі поєднано ознайомлення дітей з явищами суспільного життя, народознавство, засоби мистецтва, практична діяльність дітей (праця, спостереження, ігри, творча діяльність та ін.), національні, державні свята.

Основними напрямами патріотичного виховання є:

— формування уявлень про сім'ю, родину, рід і родовід;

— краєзнавство;

— ознайомлення з явищами суспільного життя;

— формування знань про історію держави, державні символи;

— ознайомлення з традиціями і культурою свого народу;

— формування знань про людство.

Для патріотичного виховання важливо правильно визначити віковий етап, на якому стає можливим активне формування у дітей патріотичних почуттів. Найсприятливішим для початку систематичного патріотичного виховання є середній дошкільний вік, коли особливо активізується інтерес дитини до соціального світу, суспільних явищ. Цілеспрямоване патріотичне виховання повинно поєднувати любов до найближчих людей з формуванням такого ж ставлення і до певних феноменів суспільного буття. З цією метою факти життя країни, з якими ознайомлюють дошкільнят, ілюструють прикладами з діяльності близьких їм дорослих, батьків залучають до оцінки суспільних явищ, спільної участі з дітьми у громадських справах. У розділі «Дитина і навколишній світ» програми виховання «Українське дошкілля"окреслено завдання ознайомлення дітей з явищами суспільного життя за напрямами, зміст яких поглиблюється у кожній наступній віковій групі. Вже у молодшій групі діти мають знати назву рідного міста (села), а в середній повинні мати певні уявлення про Батьківщину («Батьківщина — це місце, де людина народилась і живе, де народились і живуть її батьки. Вона така ж рідна для людини, як її батьки, тому й називається Батьківщиною. Наша Батьківщина — Україна»). Діти повинні знати, що люди, які мають спільну батьківщину, — це народ, а ті, що народилися і живуть в Україні — український народ. У народі з роду в рід передаються мова, пісні, повага до старших, любов до дітей і рідного дому. Програма передбачає формування у дітей уявлень про історію рідного міста (села), походження його назви і назв вулиць, географічні та історичні пам'ятки рідного краю. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні орієнтує на опанування знань про нашу державу, виховання поваги до державних символів. Старші дошкільники мають знати прапор, гімн, герб України, назву її столиці, інших великих міст, значущі географічні назви (Крим, Карпатські гори, Дніпро), пам'ятні місця (Тарасова гора у Каневі, Хортиця, заповідник Асканія-Нова тощо). Цій меті підпорядковані заняття «Ми живемо в Україні, ми дуже любимо її», «Пам'ятні місця України», «Рідне місто (село)», «Вулиці нашого міста (села)», «Наш герб» та ін.

Ранок у садочку

План заходів з патріотичного виховання

В Богуславському КДНЗ № 1  «Малятко»

Термін виконання

Відповідальний

1. Створення на сайті КДНЗ рубрики «Патріотичне виховання»

Завідувач

2. Родинні спортивні розваги «Козацькі забави»

Вихователь-методист,

вихователі середніх групи

3. Облаштування навчально-розвивального осередку з патріотичного виховання

До травня

4. Тематичні екскурсії дітей до історичних об’єктів

Вересень-травень

Вихователі

5. Екскурсії до краєзнавчого музею

Лютий квітень травень

Вихователі

6. Розвага з мовленнєвого розвитку «Мова калинова»

Лютий

Музкерівник

вихователі старших груп

7. Тематичний тиждень «Герої твої, Україно!»

05.05– 09.05.

Методист, муз керівник,

вихователі

8. Оформити фотовиставку «Ми діти твої, Україно!»

Травень

Методист

9. Родинний творчий вечір «Моя Україна»

Травень

Вихователі старших груп

10. Тематичний тиждень до Дня Незалежності України

Серпень

Вихователь-методист, вихователі

11. Конкурс малюнків на асфальті «Мій рідний Богуслав!»

Серпень

Вихователь-методист, вихователі