Ви увійшли як Гість | Група "Гості"


                                                                                 

                                         П`ятниця,         22.03.2019,            07:56 
БОГУСЛАВСЬКИЙ КДНЗ (ЦРД) 1 "МАЛЯТКО"
Меню сайту
Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 30
Корисні посилання

Видавництво педагогічна преса

 

Національна дитяча «гаряча» лінія


Національна дитяча «гаряча лінія»

Національна дитяча гаряча лінія


Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства,
торгівлі людьми та гендерної дискримінації

Національна дитяча гаряча лінія

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради медичної сестри

Гончарова Наталія Михайлівна

медична сестра

 

ОБЕРЕЖНО - КІР!

   Кір – небезпечне, дуже заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 осіб, з якими контактувала     інфікована кором людина, теж занедужають, якщо вони не були щеплені чи не хворіли на кір раніше. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні хворого. Збідник залишається активнив і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Хвора людина може передавати вірус ще за 4 дні до і продовж 4 днів після появи у неї висипу – основної ознаки кору. 
Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричини ускладнення запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт, і навіть призвести до смерті. Захворювання на кір під час вагітності, також, може мати серйозні наслідки для здоров’я жінок – від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи викидня.

  Першою ознакою кору, зазвичай, є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування  і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через декілька днів з’являється висип, спочатку, як правило, на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через 3 дні висип поширюється по всьому тілу, з’являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу. Спеціального лікування від кору не існує. Найкращий захист від кору – вакцинація. В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози вакцини КПК – у 1 рік та у 6 років. Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень, зверніться за консультацією до лікаря.

Відмовлятись від щеплень небезпечно для вашого життя!

Обережно, вітряна віспа!

Детальну інформацію про вітряну віспу можна переглянути за посиланням

  http://dnz-malyatko1.at.ua/navchannya2019/vitrjana_vispa.pdf

 

 

ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД ЗАСТУДИ

До вашої уваги прості поради, що дозволять уберегти дитину від застуди:
1. Найдієвіший засіб, який рекомендують усі медсестри у дитсадках, – змащувати носик дитини оксоліновою маззю, бодай не запобігти, то принаймні зменшити ризик захворювання малюка.
2. Дітям треба більше гуляти, оскільки ризик підхопити якийсь вірус у приміщенні набагато вищий, ніж на свіжому повітрі.
3. Привчіть дитину мити руки, до того ж не тільки після туалету. І що частіше вона це робитиме, то більш імовірно, що малеча менше хворітиме.
4. Загартовуйтеся, привчайте дитину до не дуже високої температури повітря удома, наприклад, удень вона не має перевищувати +21...+22 °С, а вночі – +17...+18 °С. Річ у тім, що за дуже високої температури повітря стає сухішим, що може призвести до пересихання слизової носоглотки, і як наслідок – знизити опірність до хвороб.
5. Коли виходите на прогулянку, не вкутуйте малюка, бо він, активно рухаючись, тільки прітиме, що збільшує імовірність захворювання.
6. Не допускайте, щоб у дитини були мокрі ноги.
7. Привчіть малюка пити не звичайний чай, а спеціальні трав’яні відвари, або ж із малиновими або смородиновими гілочками.
8. Коли вже так сталося, що ваш малюк застудився і в нього піднялася температура, не поспішайте її збивати, оскільки це відповідь організму на вірус.
Дайте йому самому перебороти інфекцію. Температуру потрібно збивати, тільки якщо вона сягає 38–38,5 °С. Висока температура стимулює вироблення імунітету.

МІНОСВІТИ НАДАЛО РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВОСТІ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Міністерство освіти і науки звернуло увагу регіональних управлінь освіти на дотримання порядку прийому дітей до дитячих садків
Про це йдеться у листі профільного міністерства направленому на адреси регіональних управлінь освіти і науки, в якому акцентовано увагу керівників освіти на дотримані державних гарантій щодо прав громадян на освіту та незаконності вимог щодо обов’язкового профілактичного щеплення дітей.
В міністерстві зокрема підкреслюють, що у відповідності з Конституцією кожен має право на освіту, а обов’язком держави є забезпечення доступності дошкільної освіти в державних і комунальних учбових закладах.
У профільному міністерстві зазначають, що конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.
Відповідно до освітнього законодавства, прийом дітей до дошкільних навчальних закладів проводиться за бажанням батьків, які мають право обирати дошкільний навчальний заклад.
У відповідності до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою уряду №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення та свідоцтва про народження.
Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.
Міністерство також надало роз’яснення щодо питань необхідності профілактичних щеплень дітей.
За повідомленням відомства, особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.
У міністерстві підкреслили, що право на відмову від щеплень закріплене і в Положенні про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 03.02.2006 р. №48.
У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України №434 від 29.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного "Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу".
В Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту зазначили, що відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України.
За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу.

 

ЗАГАРТУВАННЯ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

В ДНЗ для загартування дiтей використовуємо природнi фактори – воду, повiтря, сонячне промiння. Суть загартовування полягає в тренуваннi механiзму терморегуляції. Найпростiшими й найдоступнішими є повiтрянi ванни. Малятам змалечку потрiбно прищенлювати звичку до свіжого повітря. Повiтрянi ванни для дошкiльникiв тривають вiд 5 до 10 хвилин при температурi 18- 20 С. Потiм кожних 2-3 дні тривалiсть повiтряних ванн збiльшується на 2-3 хвилини i доводиться до 30-40 хвилин. Під час цієї процедури дитина частково або повністю роздягнена. Пiсля сну дiти виконують гiгiєнічну гiмнастику в провiтреному примiщеннi босонiж. Найкраще, щоб під час проведення загартування, дитина рухалася, виконувала вправи (комплекс ранкової гiмнастики, вправи з предметами). Влiтку повiтрянi ванни добре приймати в затiнку дерев двiчi на день — вранцi та ввечерi.

Загартування сонячним промiнням улiтку–сильнодiюча процедура.

Приступали до неї лише пiсля консулътації з лiкарем. Пiд час сонячних ванн i пiсля них стежимо за самопочуттям дітей. Приймати сонячнi ванни найкраще вранцi — з 9 до 11 години, коли кiлькiсть улътрафiолетових променiв максимальна.

Тривалiсть процедури вiд 3-4 до 20- 25 xвилин. Практикуємо ходьбу босонiж по майданчику.

Важливий елемент загартування—тривале перебування на повiтрi. Прогулянки за будь-якої погоди без жодного винятку, без посилань на холод i сльоту. Тривалiсть їx не менше, як 3-4 години протягом дня. Успішiнiсть загартовування залежить від того як одягнена дитина. Одяг повинен відповiдати сезону й погодi, буги легким не обмежувати рухiв.

Просте й доступне загартувавня водою. Воднi процедури починаємо з умивання, з початку теплою водою, а потiм дедалi холоднішою. Дiтей привчаємо мити не тiльки руки й лице, а й шию.

Ефективний засiб загартування, який ми використовуєм протягом року – ходьба по доріжці, зволоженій розчином морської солі. Цей вид загартування виконує тренувальну дію на кровоносні судини, нервову систему дітей, підвищує холодостійкість організму.

Малята дуже люблять бавитися з водою. Цей iнтерес використовуємо органiзовуючи iгpи з водою та піском